Jauno kuratoru izstāde Salacgrīvā

29.aprīļa rītā daļa Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas IP Vizuāli plastiskā māksla audzēkņu devās uz Jauno kuratoru izstādes atklāšanas pasākumu Salacgrīvā. Pasākums rīkots saistībā ar Valsts konkursu mākslā, kura šī gada tēma bija “Mākslas izstāde”. Jauno kuratoru izstādē apskatāmi konkursa darbi, kas iesūtīti no visām Latvijas mākslas skolām. Šajā izstādē iekļauti divi mūsu audzēkņu darbi – Nensijas Smilškalnes “Aizsegā” un Esteres Appenas “Perditus”.

Pasākuma organizatori – Salacgrīvas Mākslas skola un Latvijas Nacionālais kultūras centrs – bija no sirds centušies, lai radītu saviem ciemiņiem vispatīkamākās emocijas un nerimstošu smaidu sejā. Mums bija iespēja gan, pastaigājoties gar jūru, baudīt brīnišķīgo skatu un meklēt akmentiņus, kas pasākuma noslēguma kļuva par ekspresizstādes “21.gadsimts” eksponātiem, gan paviesoties Salacgrīvas muzejā, gan apskatīt sienas panno “Latvijas bākas” un uguns keramikas skulptūru “Pārcēlājs”. Pasākuma pērle, protams, bija Jauno kuratoru izstāde, kurā, apskatot Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbus, neskaitāmas jaunas idejas un iedvesmu varēja gūt gan bērni, gan pedagogi. Turklāt izstādes atklāšanas pasākumā bija iespēja baudīt ar ļoti skaistu Salacgrīvas Mūzikas skolas audzēkņu koncertu.

Diena visnotaļ bija piesātināta ar skaistiem un atmiņā paliekošiem mirkļiem, kas ikvienam deva motivāciju turpināt izzināt mākslas pasaules sniegtās iespējas.

Lūk, neliels ieskaits dažu audzēkņu atziņās par šo dienu:

“Man patika staigāties pie jūras un vērot akmentiņus. Viņu krāsas mani mudināja domāt, kā tās uzjaukt uz paletes. Krāsainās krāsas bija skaistas.”

  • Sabīne

“Man patika staigāt gar jūru un viens darbs ar nosaukumu “Atrodi radošumu”, jo tas bija raibs.”

  • Tīna

“Man visvairāk patika staigāties pa jūras malu. Vēl man patika koncerts, kur citi bērni spēlēja mūzikas instrumentus.”

  • Rūta

“Man vislabāk patika meklēt akmentiņus. Atmiņā palika izstādes darbs Salacgrīvas Mākslas skolā “All eyes on you”.”

  • Beāte

“Šajā ekskursijā man patika orientēšanās, speciālu akmeņu meklēšana.”

  • Ralfs

“Man ļoti patika apskatīt citu bērnu radītos darbus. Bija interesanti staigāt pa pilsētu un uzzināt ko jaunu.”

  • Laura