
24.aprīlis Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā pagāja sirsnības, mūzikas un draudzības zīmē. Viss skaistais vienmēr sākas ar ideju. Ar vēlmi to piepildīt. Atliek tik darīt. Un ideja pārtapa skaistā notikumā. Kurš ir idejas autors? Mūsu skolas flautas spēles skolotāja Tīna Sipčenoka. Viņa uzrunāja Ozolnieku Mūzikas skolas flautas spēles skolotāju Aleksandru Ločmeli. Un ideja pārtapa par brīnišķīgu sadraudzības koncertu. No flautu solo līdz pat flautu korim koncerta beigās.
Muzicēšana, kopīga uzstāšanās un satikšanās ar domubiedriem mūzikā- šīs emocijas visiem paliks atmiņā vēl ilgi. Dzirdēt apvienoto flautu kori- nav biežs notikums. Izjust, ka tik daudz flautas var skanēt vienā elpā!
Koncertprogrammas saturs bija kā ceļojums apkārt zemeslodei, viesojoties dažādos mūzikas laikmetos. No tālā baroka līdz pat mūsdienu popmūzikai. Par latviešu tautas kultūras bagāto mantojumu, kā atgādinājums, skanēja labi zināmās latviešu tautas dziesmu melodijas.
Mūziķa garo, ne tik vieglo izaugsmes ceļu redzējām un dzirdējām, klausoties mazos māksliniekus no pirmās līdz pēdējai mūzikas skolas klasei. Un kopā ar viņiem šo skaisto ceļu izspēlēja Ozolnieku MS koncertmeistari- Zane Zaksa, Māris Treijs un Skrīveru MMS koncertmeistare Annija Brenče.
Ik katram māksliniekam ir svarīgi, kāda publika viņu klausīsies, un kā publika viņu klausīsies? Mūsu audzēkņi pēc katra apmeklētā koncerta mūzikas literatūras, solfedžo un mūzikas mācības stundās dalās savos iespaidos, vērojumos, atziņās, secinājumos. Mūsu moto ir: ‘’Visi Kāpēc? pārtop par Tāpēc!’’ Mēs runājam par visu, kas palīdz mūziķim uz skatuves un klausītājam skatītāju zālē. It kā pašsaprotamas lietas- skatuves tērps, tēls, sejas izteiksme, acu skats, kustības utt. Bet vēl ir svarīgi izprast, kādu mūziku mēs klausāmies. Kas ir J.S.Bahs, V.A.Mocarts, Sonāte, Siciliāna, Menuets, Ārija, Fantāzija, Tarantella utt.? Izprast, zināt, ka katra mūzikas laikmeta mūzika tiek atskaņota atšķirīgi, piemēram, baroka un klasicisma mūzika. Latviešu tautas dziesmu melodijas un mūsdienu popmūzika. Dzirdējām un redzējām, kas ir flautas solo, flautu kvartets un flautu koris. Klausījāmies, vērojām un pārrunājām, kāda loma ir koncertmeistaram.
Muzikālais flautistu ceļojums noslēdzās un jautrā, pavasarīgā noskaņojumā ‘’atveda’’ mūs mājās ar latviešu komponista Arvīda Žilinska skaņdarbu ‘’Mazā dejotāja’’. Tas izskanēja īpaši- 20 flautistu izpildījumā.
Mūzika vieno – un šī diena tam bija brīnišķīgs apliecinājums.
Jolanta Puķīte
SMMS mūzikas teorijas skolotāja